SİZDEN GELENLER

EMAAR Projesi

İstanbul’un en prestijli mimari projelerinden EMAAR AVM ve Yaşam alanı Simurg Sanatevi’nin profesyonel yönlendirmesiyle, duvarlar daha renkli ve estetik görünüyor.

SAM_0678

Sıcak renk tonların kullanıldığı asansör kapıların bulunduğu bu bölümde duvarlar hareketlendirmek için beyaz tonlarda çıtalar kullanılmıştır. Bu sade tasarımın duvarının tam perspektif noktasında sanatçımız Atalay Köseoğlu’nun Modern eseri mekanın atmosferini değiştirmiştir.

SAM_0659

Beyaz çıtalarla oluşturulmuş hareketli duvar yapısının orta kısımda kalan boşluklarına yine geometriye uygun İstanbul temalı eserlerle daha mistik bir görüntü elde edilmiştir.

SAM_0675

Resepsiyon bölümünün ön kısmında duvarları hareketlendirmek adına kullanılan yivli yüzey, beyaz renk ile ferah bir görünüm elde edilmiştir. Resepsiyonun arkasında kullanılan sıcak ve koyu rengin üzerinde Atalay Köseoğlu’nun yine İstanbul’un sonsuz ilham verici renkli manzarasıyla hareketlendirilmiştir.

SAM_0643

Aynı tasarımda olan resepsiyon bölümünde yine aynı ebatlarda ve akademik çerçeve ile çerçevelenmiş Atalay Köseoğlu’nun İstanbul temalı eseri mekanın görüntüsüne bir devinim katmıştır.

SAM_0661

SAM_0673

Sade tasarlanmış dinlenme mekanının şöminenin bulunduğu duvarda, şöminenin ölçülerine uygun yatay resim renkleriyle mekanın tasarımına en iyi seçim olmuştur. Eserin kenarında bulunan duvardaki çıtalar ayrı bir çerçeve görevi görmüş ve esere derinlik katmıştır.

SAM_0670

Şöminenin olmadığı diğer duvarda alt kısmında çentiklerle oluşturulmuş hareketli duvar yapısının üst bölümüne tasarımın devamlılığını sağlamak adına konu ve renk olarak birbirine yakın eser tercih edilmiş daha ferahlatıcı ve estetik bir görüntü elde edilmiştir.

SAM_0645

SAM_0650

Düz tasarlanmış ve koyu bir tonla boyanmış olan duvarlar Atalay Köseoğlu’nun Modern bir üslupla ele aldığı İstanbul’un sembolleri olan tarihi yapıları bir uyum içerisinde duvarda fuar kasnağıyla çerçevesiz olarak duvara asılmış ve sanat galerisi havası verilmiştir.

SAM_0656

Mükemmel olarak tasarlanmış olan duvarlar, mermerle kaplanmış zeminler…. Duvarların boş olması insanda bir süre sonra rahatsızlık vermektedir. Mekanın tasarım dengesini devam ettirecek ve renkleriyle mekana ahenk katacak bir tablo her zaman duvara bakıldığında burada olduğu gibi bir keyif verecektir.

SAM_0641

Dinlenme bölümü olarak tasarlanmış mekan da perspektifi güçlendiren ve duvarda bir pencere etkisi yaratan Atalay Köseoğlu’nun Kız Kulesi konulu eseri dar bir mekanı daha da ferah bir hale getirmiştir.

DSC_2424

Yemek masasının bulunduğu duvarda Atalay Köseoğlu’ na ait  çerçeveli ölçüsü 70×220 cm olan eser kullanılmıştır. Duvarınızda panoramik bir eser kullanarak mekanı daha geniş gösterebilirsiniz.

SAM_0279

Salonunuzda birbirini tamamlayan eserleri bir arada kullanabilirsiniz.Mekanda birden fazla eser kullanmanın en büyük avantajı tabloların yer değişikliğini sağlayarak mekanın atmosferini değiştirebilirsiniz.

SAM_0454

Merdivenin tasarımı ne kadar estetik olursa olsun, yan duvarlar her zaman boşluğuyla insanı rahatsız etmiştir. Bazen tek bir eserle duvara renk verirken bazen de bir çok eserin bir arada yerleştirilmesiyle bu fotoğraftaki gibi daha canlı ve renkli bir mekan elde edebilirsiniz.

SAM_0424

Zemin beyaz, duvarlar beyaz ve kapılarda aynı şekilde beyaz. Minimalist olarak tasarlanmış holün bir çok dikey ve yatay duvarları vardır. Bu fotoğraftaki gibi dikey bir resim mekanı tamamlayan en sanatsal unsur olmuştur.

SAM_0386

Her merdiven boşluğunun yan duvarları merdivenin tasarımı ve renklerini baz alınarak bir tasarıma ihtiyaç duyar. Bu resimdeki gibi merdivenin eğimine göre asimetrik olarak yerleştirilen klasik üsluptaki manzara resimlerinin  uyumluluğu seyir keyfi yaratmaktadır.

SAM_0307

Geniş pencerelerin arasında kalmış boş bir yüzeye sahip olan taşıyıcı kolon üzerindeki eserle kolon özelliğini yitirmiş estetik bir tamamlayıcı unsur olmuştur.

SAM_0302

Salonun yemek bölümünde ahşap tonlarda seçilmiş olan mobilyalara uyumlu bir şekilde seçilmiş eserler. Orta bölümde yer alan koyu mermerden yapılmış masa ve kahve tonlarda sandalyeler. duvarın önünde bulunan konsolun ölçüsüne orantılı bir şekilde seçilmiş olan kırmızı tonlardaki Atalay Köseoğlu’nun ”Semazenler” adlı tablo mekana ahenk katmıştır. Yan tarafta zemine kadar boş duvar yine Atalay Köseoğlu’nun dikey bir resimiyle tamamlanmıştır.

SAM_0231

Klasik üslupta mobilyalarla tasarlanan salonda canlı renklere sahip koltuklarla oluşturulmuş oturma köşesinin duvarına varak çerçevelerle düzenlenmiş hat eserler ortadaki biraz daha büyük, sağ ve solundaki eserler daha küçük olarak yerleştirilmiş mükemmel bir uyum yakalanmıştır. Duvarların beyaz oluşu eserleri ön plana çıkarmaktadır.

DSC_2425

Kapılar arasında kalan dikey duvarı dolduracak şekilde yerleştirilmiş olan Atalay Köseoğlu’nun eseri ölçülerinin uyumluluğu kız kulesine açılan bir kapı gibi mekana ayrı bir perspektif katmıştır.

20171129_154251_LLS

Doğadan ilham alınarak tasarlanan ofisin yatay olan duvarını Atalay Köseoğlu’nun modern çalışmış olduğu mavi atlarla dekorasyonun tamamlayıcı unsuru olmuştur.

ALİ SAYIN

Ferah bir şekilde düzenlenmiş bir ofis mekanı koyu dolapların üzerinde kalan yatay bir duvarda en iyi duracak ölçüler yine yatay bir eser olmalıdır. Kolonların ayırmış olduğu duvarın alt kısmında siyah mat renkteki duvarların üst kısmı yatay eserle daha dolu ve iç açıcı hale getirilmiştir.

DFGDFG (1)

Tasarlanan huzur verici mekanın içerisine konuya uygun olan semazenler eseri. Koyu renklerde tasvir edilen Semazenlerin yatay olması altındaki konsol ile bütünlük oluşturmaktadır. Çerçevesindeki gümüş tonlar konsolun ayaklarındaki renkle tasarımsal uyum içerisindedir.

DFGDFG (3)

Bazen bir mekan içerisindeki birden fazla yatay duvarlarda daha hareketli bir tasarım yaratmak için farklı ebatlarda eserler kullanılarak gerekebilir. Fotoğrafta görüldüğü gibi koltuğun üzerinde yatay eser koltukla, yemek masasının kenarındaki üçlü kompozisyon eserler yemek masasıyla bir uyum içerisindedir. bu tasarım mekan içerisindeki tekdüzeliği ortadan kaldırmaktadır.

DFGDFG (4)

Klasik kadife koltuklar üzerinde yerleştirilmiş olan yatay hat eseri, duvardaki boşluk hissini ortadan kaldırdığı gibi çerçevesindeki klasik varak motifleriyle mobilyalarla bir uyum içerisindedir.

DFGDFG (5)

Geniş modern bir koltuk geniş bir duvarın önünde çevreye hakim konumdadır. Üzerindeki yerleştirilmiş olan Natürmort eserin içerindeki sıcak renkler ortamın havasını ısıtmıştır. Eserin çerçevesinde gri tonların yer alması eser ile duvar arasında geçişi yumuşatmıştır. Bu şekilde uyumlu bir mekan yaratılmıştır.

DFGDFG (56)

Klasik mobilyalarla döşenmiş olan mekan içinde bulunan her duvarda aynı anlayışı devam ettirmek bütünlük açısından çok önemlidir. iki pencere arasında kalan duvar, halı resmi klasik bitki motiflerinin yer aldığı varaklı çerçevesiyle mekandaki tasarıma uygun bir şekildedir.

DFGDFG (57)

Yatay resimler; koltuk üzerine, yemek masası ve konsol üzerine ilk akla gelen tercihlerden biridir. Bu şekilde duvarın vermiş ölçülerde yerleştirilen manzara, modern resimler mekanın ferahlığını değiştirmektedir.

DFGDFG (59)

Evinizin kuytuda kalan ışığı az alan mekanlarınız da bu fotoğrafta olduğu gibi altındaki dresuvar ile uyumlu bir şekilde seçimler yapabilir, resmin açık tonlarda olması ise mekanınızda daha iç açıcı etki yaratmaktadır. Seçilen çerçevenin koyu tonlarda olması açık duvar rengi arasında ayırıcı bir kontur oluşturmaktadır.

DFGDFG (60)

Toprak tonların tercih edildiği bu mekan geniş bir duvara sahiptir. duvarın önünde yer alan koltuğun ölçüleri baz alınarak modern üslupta tek renk ve tonlarıyla yorumlanmış olan eser mekanın tasarımına hareket katmıştır.

DFGDFG (62)

Sade tonlarda döşenmiş evlerde genellikle klasik manzaralar tercih edilmektedir. Tabi müşterilerimizin beğenisi bu doğrultuda ilk dikkate alınan kriterdir. Fotoğrafta görüldüğü gibi sade döşenmiş bir mekanda koltuğun ve konsolun üzerine tercih edilen klasik eserler mekanın ruhuna uygun bir atmosfer yaratmaktadır.

DFGDFG (63)

Duvarların üzerinde yapılmış çeşitli aydınlatmaların arasına tasarlanmış ara mekanlar tablolar için çok uygun bir sunum alanları olmaktadır. konsolun üzerine orantılı bir şekilde yerleştirilmiş olan koyu tonlardaki gece resmi açık tonlar ve aydınlatmalar içerisinde derinlik yaratmaktadır.

DFGDFG (64)

Dresuvarın üzerinde sağ ve sol kısımda bulunan aydınlatmanın metal renginin tonlarına uygun olarak seçilmiş ahşap çerçeve ile tasarlanmış hat sanatının en güzel örneklerinden olan eserler mekanda uygun bir ahenk yaratmıştır.

DFGDFG (65)

Canlı ve sıcak renklerle döşenmiş olan ofis yatay ve bölümlere ayrılmış olan duvarlara aynı tonların hakim olduğu eserler tercih edilerek dekorasyonu desteklemiştir. Seçilen eserlerde de görüldüğü gibi bazen çerçeveli bazen ise çerçevesiz tercih çok şık sonuçlar vermektedir.

DFGDFG (66)

Her zaman koltuğunuzu baz alarak eserleri yerleştirmeniz gerekmez. Bu fotoğrafta gördüğünüz gibi, duvarınızı baz alarak eserler seçebilirsiniz. Yatay eser yanda kalan boş duvarı doldurmuş, diğer bir İstanbul’a açılan bir pencere gibi durmaktadır.

DFGDFG (68)

Evinizin pencereleri ve çerçeveli cam kapıları ışığın girdiği yerlerdir. Yan bölümleri genelde gölgede kaldığında açık tonlarda perspektifi olan resimler seçmeniz koyuluğu, gölgeyi yok eden harika bir görüntü sunar ve içinizi sıkan gölgede kalmış duvarlar yok olur.

DFGDFG (72)

Resimlerde altta bulunan mobilyalar duvarınızın durumu derken uygunluk simetrinin öneminden çok bahsettik ama bu fotoğraftaki gibi birbirine asimetrik çerçevelerle duvarınızda harika bir tasarım yaratılabilir.

DFGDFG (73)

Merdiven boşluklarında devasa düz duvarları doldurmak bir tasarım yapmak her zaman insan zihnini karıştıran en önemli konulardan biri olmuştur. Burada yatay ve dikey resimler bir arda kullanılarak asimetrinin estetiğinden yararlanarak uygun bir görsellik sağlanmıştır. Tabi ki çerçevelerin etkisini göz ardı etmemek gerekir.

DFGDFG (74)

Sade bir hol ve ahşap bir konsolun üzerinde zarif aydınlatma ve ortasında pop art tarzında bir resim. Evinizin tasarımı ne kadar klasik çizgiler içerse de Çağdaş bir resim en güzel tasarım unsurlarından biri olabiliyor. Danışmak, denemek ve tasarım için sanat danışmanlarından fikir almanın önemi burada karşımıza çıkıyor.

DFGDFG (78)

Salonun girişinde yer alan dikey duvar dikey bir eserle daha dolu ve daha hoş görünmektedir. Salona girildiğinde koltuk üzerine yerleştirilmiş aynı sanatçıya ait bir ikinci eser çerçeve kullanılmadan tasarlanmıştır.

DFGDFG (79)

Duvarlar, ajurlu panellerle mobilyalara göre farklı bölümlere ayrılmıştır. Krem tonlarındaki duvar ajurlu panolarla hareketlendirilmiş ve klasik formlardaki mobilyalarla tamamlanmıştır. Koltuğun üzerindeki bölüm yatay manzara resmiyle daha renkli bir atmosfer yaratılmıştır.

DFGDFG (80)

Parlak siyah mobilyalarla döşenmiş olan salonun yemek bölümünün yan tarafında boş kalan duvara yatay bir eser en doğru seçim olacaktır. Çünkü yatay duvarın boşluğunu en iyi şekilde yok edecektir. Ölçüleri ise ya yemek masasını yada altında bu fotoğrafta olduğu gibi konsolu baz alınarak ölçülerini belirleyebilirsiniz.

DFGDFG (81)

Sade tasarlanmış olan salonun iki pencere arasında kalan en karanlık duvarda Atalay Köseoğlu’nun semazen serilerinden bir eserle karanlık bir duvar renkli ve izlenesi bir hale getirilmiştir.

DFGDFG (82)

Salonun içerisinde kapılar arasında kalan asimetrik duvarların altına mobilya uydurmak çok zordur. Boş kaldıkça da her bakıldığında kasvet vermektedir. Bu duvarlar farklı ebatlarda bulunduğu duvara uygun bir şekilde seçilen eserler ile renkli bir görüntü uyumlu bir tasarım yaratılmıştır.

DFGDFG (93)

Duvarlar farklı renklerle boyanarak tasarlanan iç mekan yerleştirilen koltuklarla zıt bir görünüm elde edilmiştir. Yatak olan koltuğun arkasındaki boş duvar kırmızı renklerin yoğun olarak yer aldığı gelincik tablosuyla duvarlar ve koltuklar arasında uyum yaratılmıştır.

DFGDFG (95)

Evinizde düz duvarlarınız olmasa da çözümler mutlaka vardır. Bu fotoğrafta görüldüğü gibi bölümlere ayrılmış duvara mekanın renkleriyle uyumlu çerçeve ile modern eser bulunduğu duvarın asimetrik yapısının vermiş olduğu rahatsızlığın önüne geçilmiştir.

DFGDFG (96)

 

DFGDFG (98)DFGDFG (99)DFGDFG (101)DFGDFG (102)DFGDFG (104)DFGDFG (105)DFGDFG (115)DFGDFG (116)DFGDFG (117)DFGDFG (120)DFGDFG (122)DFGDFG (124)DFGDFG (125)DFGDFG (126)DFGDFG (127)DFGDFG (128)DFGDFG (132)DFGDFG (133)DFGDFG (135)DFGDFG (136)DFGDFG (137)DFGDFG (141)DFGDFG (143)DFGDFG (144)DFGDFG (145)DFGDFG (146)DFGDFG (147)DFGDFG (149)DFGDFG (150)DFGDFG (153)DFGDFG (157)DFGDFG (158)DFGDFG (161)DFGDFG (164)DFGDFG (168)DFGDFG (170)DFGDFG (172)DFGDFG (173)